12:19, 02.04.2018
Чете се за: 00:36 мин.
Други спортове
бъдещето българската федерация вдигане тежести въпрос видео

Бъдещето на Българската федерация по вдигане на тежести е под въпрос. Президентът Неделчо Колев изрази опасения, че успешното представяне на българските щангисти на Европейското първенство в Букурещ може да е последно на голям форум заради наложената глоба на нашата федерация и невъзможността тя да бъде платена. Срокът за плащане на глобата от 250 хиляди долара е до юни тази година.

„Пуснах писмо до Световната федерация с искане да ни предоставят възможност за отложено плащане. Получихме отказ. Искат всичките пари наведнъж“, заяви Неделчо Колев.

Запитан дали са готови да го направят, той отговори:

„Не знам, трябва да се видя с министъра, да седнем и да поговорим.“

„Разбира се, че съм притеснен за бъдещето на българските щанги. Не само аз, всички сме притеснени“, добави Колев.

Въпреки несигурността за бъдещето на федерацията сребърният медалист от завършилото вчера Европейското първенство в Букурещ Георги Шиков си е поставил за цел достойно представяне и на шампионата на планетата.

„Извървяхме дълъг и труден път, с много контузии, много операции. Но Господ се отблагодарява и пак имаме медали. Нашата задача е да тренираме и да участваме по състезания“, заяви Шиков.

Още Други спортове

Уилиам Чолов е шампион на турнира "Златен гонг", Петър Белберов победи Йордан Морехон
20:50, 06.05.2024
Кирил Киров в поредицата "Спортните таланти на България"
17:50, 06.05.2024 (обновена)
Чете се за: 02:37 мин.
Минчева и Костадинова останаха извън финала на 25 метра пистолет на Световната купа по спортна стрелба в Баку
12:20, 06.05.2024
Милица Мирчева финишира 10-а в маратона на Прага, но не успя да покрие норматив за Париж 2024
12:11, 06.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Еди Хърн: IBF насрочи мач Кубрат Пулев - Дилиън Уайт