Байерн Мюнхен с трудна победа в Бундеслигата

левандовски иска ново предизвикателство
21:12, 22.08.2021
Чете се за: 01:12 мин.

Отборът на Байерн Мюнхен победи у дома в драматичен мач Кьолн с 3:2 във втория кръг на германското футболно първенство. Баварците обаче можеха и да не успеят да вземат трите точки, въпреки че поведоха с 2:0.

Клубът от Мюнхен поведе в 50-ата минута чрез попадение на Роберт Левандовски, а след още 8 минути Серж Гнабри удвои преднината на домакините за 2:0.

Малко след това съставът на Кьолн изравни, благодарение на голове на Антони Модест и Марк Ут за 2:2.

И все пак, въпреки напрежението, Байерн Мюнхен спечели двубоя. В 71-ата минута отново 26-годишният Серж Гнабри реализира за крайното 3:2.

За баварците това е първа победа през настоящия сезон след равенството с Борусия Мьонхенгладбах в първия кръг на Бундеслигата, а за Кьолн е първото поражение, след успеха над Херта на старта на кампанията.