Балъков дебютира начело на Локомотив София с победа

В герой за столичани се превърна Стив Траоре, който отбеляза и двете попадения в срещата.

Станко Димов
от Станко Димов
17:11, 28.04.2024
Хебър Пазарджик - Локомотив София
Снимка: Startphoto.bg

Красимир Балъков записа успешен дебют начело на Локомотив София. „Железничарите“ се наложиха с 2:0 при гостуването си на Хебър Пазарджик в двубой от плейофите за оцеляване в Първа лига.

В герой за столичани се превърна Стив Траоре, който отбеляза и двете попадения. Футболистът от Бенин откри резултата в 10-ата минута, разписвайки се с точен изстрел след подаване на Симеон Мечев.

10 минути преди изтичането на редовните 90 Траоре отново бе в прегръдките на съотборниците си. Нападателят овладя топката на границата на наказателното поле и с прецизен удар матира стража на домакините Дебърлиев, който нямаше добра видимост при изстрела заради многото защитници пред себе си.

Малко по-късно гостите от София бяха близо и до трето попадение, но този път Дебърлиев показа завиден рефлекс и не допусна топката да влезе в мрежата зад него.

Победата е девета за Локомотив от началото на сезона и първа от три кръга насам. От своя страна кризата в представянето на Хебър се задълбочава и тимът е сериозно застрашен да загуби мястото си в Първа лига. Загубата е трета поредна за Хебър и четвърта за последните пет двубоя в първенството.

За Балъков това беше първи мач като наставник на Локомотив. Легендарният български футболист застана начело на тима в понеделник, заменяйки на поста сърбина Данило Дончич.

Сеч на вековни дървета помрачи Цветница в пловдивското село Браниполе
Камелия Нейкова: Хартиените бюлетини на изборите за парламент и ЕП ще са с различни цветове