Българите спечелиха сребро и злато на турнира по борба в Ереван

Микяй Наим
Снимка: Българска федерация по борба
21:49, 16.06.2023
Чете се за: 01:55 мин.

Сребро и бронз спечелиха борците ни на престижния турнир по свободна борба "Степан Саркисян" в Ереван (Армения).

Микяй Наим се окичи със сребро при 65-килограмовите. В повторение на финала от Евро 2023 младият ни талант отново отстъпи пред шампиона Вазген Таванян (Армения) - 0:10.

Преди това носителят на златния пояс "Дан Колов" записа 4 авторитетни победи. Инфарктен бе четвъртфиналът, в който европейският вицешампион изоставаше с 2:10, но успя да тушира украинеца Кривенко.

За успеха Микяй заслужи 2000 долара от наградния фонд.

На почетната стълбичка се качи и Георги Вангелов в категория до 61 кг. Петият от олимпийските игри се пребори за бронза, като в малкия финал бе категоричен срещу арменеца с френски паспорт Алоян - 5:0. Отличието му донесе и чек за 1000 долара.

В категория до 125 кг Георги Иванов също стигна до битка за отличията. И утре ще си оспорва бронза с дагестанеца Кхосонов, който се състезава за Гърция.

На старта в категорията европейският шампион до 23 г. имаше оспорвана среща с иранеца Тахери, но опитът бе на страната на персица - 6:4.

На турнира България е представена само от трима състезатели, водени от Мариян Стойнев, помощник треньор в националния тим.

В надпреварата участват 120 състезатели от 10 държави.

София-Балкан спечели втория турнир в Държавното първенство по баскетбол на колички
17:19, 19.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Християна Гутева ще бъде първата жена, която да ръководи мач в Първа лига
16:08, 19.05.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Нейтън Флеър и Малина Иванова станаха шампиони на Маратона на приятелството в Плевен
15:58, 19.05.2024
Каляри осигури оцеляването си в Серия А след успех над Сасуоло
15:48, 19.05.2024
Чете се за: 01:12 мин.
Отборът на регион София победи Бургас в последния мач от "Турнира на талантите" на БФС
Чете се за: 01:02 мин.
Божидар Саръбоюков завърши на второ място в скока на дължина на турнир по лека атлетика в Инсбрук
14:54, 19.05.2024
Чете се за: 01:10 мин.
България завърши на 10-о място в отборната надпревара на Световната купа по фехтовка в Пловдив
14:34, 19.05.2024
"Истории от Олимпийските игри" брой 28
13:30, 19.05.2024
Чете се за: 03:22 мин.
Юлияна Янева пред БНТ: Не исках да участвам в категория до 76 кг, най-важната ми битка бе психологическата (ВИДЕО)
13:19, 19.05.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Министър Георги Глушков, Карлос Насар, Лъчезар Балтанов и Юлияна Янева в "Арена спорт" (ВИДЕО)
13:15, 19.05.2024
Цвета Рангелова: "Възраждане" ще подкрепят всяко смислено предложение за конституционна реформа
Никола Минчев: С отстраняването на Иван Гешев категорично започва всичко