България с два медала от световната младежка лига от К1 в Хърватия

българия два медала световната младежка лига хърватия
Снимка: КК Ронин 11
14:52, 04.07.2023
Чете се за: 02:15 мин.

Състезателите от карате клуб "Ронин 11" спечелиха златен и бронзов медал на световна младежка лига от K1 в Пореч, Хърватия. Шампион стана Петър Михайлов, а Борис Ханджиев взе бронз. В надпреварата участваха над 3200 състезатели от 78 държави.

"Изключително съм горд с представянето на спортистите, които доказаха, че с много труд и постоянство идват и добрите резултати. Щастлив съм, че виждам толкова много млади момчета и момичета, които са отдадени на спорта, имат огромен хъс за победа и следвайки духа на спортсменство демонстрират своята отдаденост към спорт, който учи най-вече на дисциплина и себеусъвършенстване", каза Илиян Мечков, председател на Управителния съвет на карате клуб Ронин 11.

Петър Михайлов завоюва златен медал в категория кадети до 57 кг. Това е първото подобно постижение за България в тази възрастова група, като по пътя си той надделя над състезатели от седем държави.

Борис Ханджиев пък достигна до почетното трето място при децата до 14 години, изигравайки пет срещи. Мартин Михов завърши на девето място в своята категория от 96 участника, като това за него беше дебют при кадетите.

Треньорът на състезателите Лъчезар Цветков заяви, че е доволен от представянето и на останалите участници в турнира, които спечелиха по няколко срещи в техните категории, но не стигнаха до медалите. Това бяха Владислав Вакарелов, Пламена Никифорова, Ивета Георгиева, Димана Русева и Виктория Николова.

Чете се за: 03:25 мин.
Арина Сабаленка се класира за първия си финал в Рим след успех над Даниел Колинс
07:45, 17.05.2024
Барселона победи Алмерия с голове на Фермин Лопес
07:33, 17.05.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Спортни новини 17.05.2024 г., 06:30 ч.
06:30, 17.05.2024
Илия Груев отбеляза първия си гол за Лийдс и доближи тима на победа от Висшата лига
23:54, 16.05.2024