България спечели седем медала от турнира по борба "Македонски бисер"

българия спечели седем медала турнира борба македонски бисер
Снимка: БФ Борба
15:55, 18.06.2023
Чете се за: 02:30 мин.

Българските борци спечелиха седем медала, от които четири титли, от традиционния турнир по свободна борба "Македонски бисер" в Скопие, Северна Македония.

Европейският вицешампион Рамазан Рамазанов стана първи при 74-килограмовите и взе купата за най-добър чужденец. Националът постигна пет убедителни победи, а на финала се наложи над румънеца Максим Василоглу с технически туш. В същата категория Николай Димитров се окичи с бронз.

Шампион стана и Илия Христов при 86-килограмовите. В началото на месеца той спечели златото и на Държавното първенство и беше отличен за най-резултатен състезател, а сега в Скопие записа четири категорични победи.

Първи станаха още Ивайло Тисов (57 кг) и Ислам Адизов (125 кг), който спечели и четирите си срещи с технически туш.

На крачка от титлата остана Михаил Георгиев На финала при 79-килограмовите шампионът на България отстъпи пред дагестанеца с македонски паспорт Расул Шапиев с 3:7 и завърши със сребро.

С бронз си тръгна Стилиян Илиев (61 кг). Българинът бе спрян от европейския шампион Владимир Егоров (Република Северна Македония), но след това за отличието надделя по точки над Александър Попов (Израел).

В турнира участваха състезатели от 15 държави.

"Имаше оспорвани срещи, а в някои категории съперниците бяха доста класни. Добра проверка направихме. От следващата седмица започваме лагер на Белмекен, който ще продължи до 8 юли. А преди Световното първенство ни предстоят още турнири в Полша и Румъния. След това ще бъде определен и съставът за шампионата, който е първа олимпийска квалификация", коментира за сайта на БФ Борба селекционерът Валентин Ангелов.