България U19 започна с поражение участието си на приятелския турнир в Хърватия

българия u19 започна поражение участието приятелския турнир хърватия
Снимка: БФС
16:52, 06.10.2021
Чете се за: 01:05 мин.

Юношеският национален отбор на България до 19 г. записа неприятно поражение в първия си двубой от четиристранния приятелски турнир в Хърватия.

Нашите отстъпиха на силния тим на Швейцария с 0:4 – резултат, дошъл след няколко индивидуални грешки в играта на българския тим.

Съперникът откри в средата на първата част, докогато тимът на селекционера Ангел Стойков стоеше напълно равностойно. В края на полувремето "лъвчетата" пропуснаха страхотна възможност за изравняване, но изстрелът на Никола Илиев бе отразен от швейцарския страж.

След почивката събитията се развиха лошо за България U19 и съперникът успя да реализира три поредни бързи попадения, които изцяло предрешиха изхода на мача.

Следващият двубой на България U19 на хърватска земя е на 9 октомври срещу Русия.