България загуби от Република Ирландия на eвропейското по баскетбол за момичета до 16 години

българия загуби република ирландия eвропейското баскетбол момичета години
Снимка: БФ Баскетбол
16:45, 15.08.2023

Българският национален отбор загуби от Република Ирландия с 48:54 (15:14, 5:10, 15:12, 13:18) в четвъртия си мач от група В на eвропейското първенство по баскетбол за момичета до 16 години в дивизия В в Подгорица, Черна гора.

Така българките приключиха груповата фаза на шампионата с една победа и три поражения и нямат шансове за класиране на четвъртфиналите. Към момента тимът заема четвърта позиция, като след последната среща в групата довечера между Швеция и Кипър ще бъде определено крайното подреждане и ще стане ясно кой ще бъде съперник на България при разпределението на местата след осмо.

Националките изиграха оспорван сблъсък срещу ирландките, но по-слаба втора част, в която реализираха само 5 точки срещу 10 за противника, доведе до изоставане от 20:24 на почивката. В края на третата част България имаше точка пасива – 35:36, а крайният изход от срещата бе решен в последните 4 минути, когато ирландките надделяха. Най-голямата разлика в срещата не надвиши 9 точки. Българките спечелиха борбата под коша и бяха по-ефективни при стрелбата от игра, но направиха цели 46 грешки срещу 23 за Република Ирландия.

Албена Соколова завърши с 9 точки и 6 борби, а Гергана Бачкова добави 7 точки и 5 борби за България.

За Република Ирландия Файе Макдонал реализира 13 точки и 10 борби.

Петьо Еврото, бившата му съпруга и прокурор с обвинения по аферата "Осемте джуджета"