Българската смесена щафета при младежите зае 6-о място на световното първенство по биатлон за подрастващи в Естония

българската смесена щафета младежите зае световното първенство биатлон подрастващи естония
18:38, 23.02.2024

Квартетът на България завърши на 6-а позиция по време на днешната смесена щафета по време на световното първенство по биатлон за подрастващи в Отепяя, Естония.

Константин Василев, Васил Зашев, Лора Христова и Валентина Димитрова завъртяха една наказателна обиколка и използваха общо 13 допълнителни патрона в хода на надпреварата, за да финишират с време 1:24:07.7 часа.

По този начин българите останаха на малко над минута и половина изоставане от победителите от Норвегия. В битката за златния медал "викингите" изпревариха съставите на Германия и Австрия.

Малко по-рано в рамките на днешния ден се проведе и смесената щафета при юношите, в която за страната ни участваха Георги Наумов, Георги Джоргов, Рая Аджамова и Биляна Чавдарова.

Родните биатлонисти влизаха общо 5 пъти за наказателна обиколка и използваха 12 наказателни патрона, което в крайна сметка им отреди 14-о място в подреждането.

Шампион стана щафетата на Франция, а на подиума се качиха още квартетите на Норвегия и Чехия.

Българската щафета завърши 16-а на световното първенство по шорттрек за юноши
Футболните националки претърпяха тежка загуба в Украйна в първия двубой от сблъсъка за изкачване в Лигата на нациите