Барселона
Снимка: Facebook: FC Barcelona
22:05, 17.02.2024
Чете се за: 01:10 мин.

С два гола на Роберт Левандовски Барселона спечели гостуването си на Селта Виго с 2:1 в среща от 25-ия кръг на футболното първенство на Испания.

Полският национал даде аванс на каталунците в 45-ата минута, но само две минути след паузата звездата на Селта Виго Яго Аспас изравни.

Двамата настъпи в последните секунди на двубоя. Барселона получи правото да изпълни дузпа, но вратарят Висенте Гуаита спаси удара му. Съдията обаче реши, че дузпата трябва да се повтори заради нарушение на правилата от страна на стража и при втория опит Левандовски не сгреши и донесе победата на своя тим.

Барселона се върна на третото място в класирането, на две точки от втория Жирона. Тимът на Рафаел Бенитес е на 17-а позиция с 20 точки.

В друга среща по-рано днес Осасуна спечели с 2:0 срещу Кадис.

В неделя лидерът Реал Мадрид ще гостува на Райо Валекано.