Националният отбор на България по баскетбол за девойки до 18-годишна възраст постигна втора победа на европейското първенство Дивизия B в зала "Триадица" в София. Тимът спечели срещу Словакия с 64:60 (19:15, 23:16, 11:19, 11:10) във втория си мач от група "Д" на надпреварата.
Българският тим се справи много трудно със Словакия, като до края гостенките имаха шансове. Националките обаче не позволиха обрат, след като водеха почти през цялото време. Решаваща за успеха беше по-силното първо полувреме за домакините.
Деница Манолова изигра силен мач и завърши с 21 точки и 13 борби за коефициент 30. Капитанът Ивана Бонева добави 17 точки, а с 13 се включи Димана Костова, която с 9 борби остана на една от "дабъл-дабъл". С 8 асистенции се отличи Моника Борисова.
За Словакия най-резултатна беше Мария Щефанцова с 14 точки и 6 борби.
Утре, отново в зала "Триадица" от 18:00 часа, българките излизат за трета поредна победа срещу Естония.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Всички участници в турнира Еврокъп бяха потвърдени, Балкан Ботевград също е сред тях
20 клуба ще участват отново в Евролигата, Бешикташ влиза в турнира за сметка на Монако
Апоел Тел Авив отново посочи "Арена София“ като резервен вариант за мачовете си в Евролигата
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
Аферата "Баба Алино": Само един човек от задържаните 25 души остава в ареста