БФ Бокс се похвали, че изпраща годината с 49 отличия от големи първенства

бокс похвали изпраща годината отличия големи първенства
от БНТ , Източник: БФ Бокс
18:59, 13.12.2023
Чете се за: 01:50 мин.
Други спортове

Ръководството на Българската федерация по бокс се похвали, че изпраща календарната 2023-а година с впечатляващите 49 медала от световни и европейски първенства, Европейски игри и Балкански шампионати.

От БФ Бокс уточняват, че тази бройка не влизат и множеството отличия, които бяха спечелени от българските национали на други международни турнири.

Сред най-големите успехи за изминалата година са и трите спечелени квоти за Олимпийските игри в Париж, завоювани от Станимира Петрова, Светлана Каменова и Хавиер Ибаниес.

В този период България излъчи цели 17 шампиони на голямата сцена, като със златни медали при мъжете и жените от европейските първенства се отличиха Станимира Петрова, Хавиер Ибаниес, Ергюнал Себахтин и Радослав Росенов.

Светлана Каменова пък спечели сребърен медал на Европейските игри в Краков, Полша, като грабна и бронз от световното първенство в Ню Делхи, Индия.

Вицешампиони на Европейската купа в Будва, Черна гора станаха Ясен Радев, Радослав Росенов и Йордан Морехон, който спечели и бронз на Европейските игри.

Общо спечелени медали от българските боксьори през 2023-а г. от големи първенства – 49