БНТ 3 излъчва НА ЖИВО старта от европейския шампионат по издръжливост в Хасково

Рекорден брой отбори ще участват в 12-часово картинг състезание в Хасково. Първото пряко предаване по БНТ 3 в събота започва в 10:30 часа.

картинг
09:40, 13.04.2024

Рекорден брой отбори и знаменитости ще вземат участие в 12-часово състезание по картинг, което стартира на 13 април, събота, от 10:30 часа на пистата край Хасково.

Рекордните 55 отбора от десет нации, представени от общо 210 пилоти ще участват в тазгодишното издание на „ЕKO 12 часа на България“. Надпреварата е кръг от европейския шампионат по издръжливост.

Състезанието е първата 12-часова надпревара у нас, която ще постави началото на Европейския картинг шампионат по издръжливост от 2019 г. насам.

„Очакванията за перфектни атмосферни условия, дългата зимна пауза и мощната конкуренция са само част от предпоставките за невероятното шоу, което предстои през почивните дни“, коментира картинг шампионът и организатор Николай Върбицалиев.

Картинг писта "Хасково" е една от най-големите и добре оборудвани на Балканите, където ежегодно се провеждат национални и международни шампионати. Пистата е с дължина на трасето 1000 метра, разполага със 700 седящи места и отлични условия за шофиране след залез слънце.

Състезанието отново ще има и благотворителен характер. Организаторите на надпреварата ще отделят средства, събрани от таксите за участие, както и ще предоставят лични дарения за лечението на малкия Гого от град Хасково.

Гледайте състезанието по картинг "ЕКО 12 часа на България" в събота, 13 април, от 10:30 часа НА ЖИВО по БНТ 3. Следващите преки предавания са от 14:00, 16:35 и 22:30 ч.

Макс Верстапен постигна петата си победа за сезона
17:54, 19.05.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Ясна е програмата до края на сезона в НБЛ
17:32, 19.05.2024
Чете се за: 01:05 мин.
София-Балкан спечели втория турнир в Държавното първенство по баскетбол на колички
17:19, 19.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Християна Гутева ще бъде първата жена, която да ръководи мач в Първа лига
16:08, 19.05.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Нейтън Флеър и Малина Иванова станаха шампиони на Маратона на приятелството в Плевен
15:58, 19.05.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Каляри осигури оцеляването си в Серия А след успех над Сасуоло
15:48, 19.05.2024
Чете се за: 01:12 мин.
Отборът на регион София победи Бургас в последния мач от "Турнира на талантите" на БФС
Чете се за: 01:02 мин.
Божидар Саръбоюков завърши на второ място в скока на дължина на турнир по лека атлетика в Инсбрук
14:54, 19.05.2024
Чете се за: 01:10 мин.
България завърши на 10-о място в отборната надпревара на Световната купа по фехтовка в Пловдив
14:34, 19.05.2024