Боруков с асистенция в първия си мач в Унгария

10:39, 14.09.2021
Чете се за: 01:05 мин.
боруков асистенция първия мач унгария

Юношата на Левски и Шефилд Уензди Преслав Боруков официално дебютира за новия си клуб Залаегерсег в унгарското първенство, като даде асистенция при равенството 2:2 срещу Уйпещ.

Боруков се появи като резерва в 76-та минута, когато неговия тим изоставаше с 0:1, но имаше числено предимство, след като Бранко Паулевич от състава на Уйпещ беше изгонен малко по-рано.

Само шест минути по-късно българинът блесна с голово подаване към Марк Коста, който изравни резултата.

До края двата тима си размениха и по още едно попадение за крайното 2:2, което ги остави съответно на 10-о и 11-о място в подреждането.

За Боруков това беше първи двубой с екипа на Залаегерсег след идването му от Етър (Велико Търново) през лятото.

Климатичните промени са удвоили горещите дни в света с температури до 50 градуса
Президентът Радев: Няма да има промяна в политиката на новото служебно правителство (ОБЗОР)