Боряна Калейн триумфира с титлата на обръч на Световната купа в София

13:41, 28.03.2021
Чете се за: 00:24 мин.
Други спортове
боряна калейн триумфира титлата обръч световната купа софия

Боряна Калейн спечели титлата във финала на съчетанието с обръч от Световната купа по художествена гимнастика, която се провежда в София.

Грацията ни изигра отлично съчетанието си поставено по музиката на анимационния филм "Мулан", като допусна малки грешки, една от които беше на коронния ѝ уред фуете.

Въпреки това, гимнастичката на "Левски Триадица" получи най-високата оценка в този финал - 26.150 точки и така стъпи на най-високото стъпало на стълбичката.

Среброто стана притежание на представителката на Беларус - Анастасия Салос, която получи от съдиите 26.100 точки, с колкото беше оценена и шампионката в многобоя Линой Ашрам. Гимнастичката от Израел обаче остана трета, тъй като е с по-ниска оценка изпълнение.