Ботев Враца отстрани Септември от турнира за Купата на България след десет гола и изпълнение на дузпи

Редовното време завърши 3:3, след продълженията резултатът отново бе равен - 5:5, а при наказателните удари врачани спечелиха с 4:3.

ботев враца елиминира септември турнира купата българия десет гола изпълнение дузпи
16:39, 01.11.2023
Чете се за: 02:20 мин.

Елитният Ботев Враца елиминира втородивизионния Септември София след драматичен успех след изпълнение на дузпи в 1/16-финален мач за Купата на България по футбол.

С хеттрик за септемврийци се отличи бившият нападател на Левски Димитър Костадинов, а по веднъж за Септември разписаха Александър Петров и Здравко Димитров. За гостите точни бяха Браян Переа, Жан Да Силва, Луис Суарес, Митко Панов и Мартин Кавдански.

При дузпите септемврийци направиха два пропуска и загубиха мача.

Врачани поведоха с гол на колумбиеца Браян Переа в 8-а минута,а Димитър Костадинов изравни в 34-а минута. Ботев отново излезе напред в резултата с гол на Жан Да Силва преди почивката, а в 84-а минута Луис Суарес вкара трети гол и врачани се виждаха осминафиналист.

В края на редовното време Димитър Костадинов вкара два бързи гола за 3:3 и прати мача в продължения. Там Ботев Враца отново поведе с попадение на Митко Панов, но Александър Петров и Здравко Димитров обърнаха резултата на 5:4 в полза на Септември.

В 107-ата минута домакините останаха с човек по-малко след червен картон на Мартин Ачков.

Три минути преди края на продълженията опитният 36-годишен Мартин Кавдански изравни и се стигна до изпълнение на дузпи. Там Здравко Димитров и Йордан Йорданов пропуснаха за Септември, докато играчите на Ботев Враца реализираха и четирите опита.

Постигнато е споразумение 500 чужденци да напуснат Газа, съобщи турският външен министър
Треньорът на ЦСКА 1948 Николай Панайотов: Не е имало подценяване, съжалявам за многото пропуски