Божидар Саръбоюков донесе първи медал за България от Балканиадата по лека атлетика

Бронз за българина в скока на дължина

Божидар Саръбоюков
Снимка: Startphoto.bg
13:57, 10.02.2024
Чете се за: 01:07 мин.

Божидар Саръбоюков се класира на трето място в скока на дължина на Балканиадата по лека атлетика в зала в Истанбул (Турция).

Българинът записа 7.74 метра в най-добрия си пети опит. Преди това той скочи 7.64 в първия, 7.67 във втория, а останалите му три излизания в сектора бяха неуспешни.

Шампион стана Лука Цуркович (Хърватия) със 7.81 метра, а втори се нареди Андреас Трайковски (Република Северна Македония) със 7.79 метра.

Първата шампионка на Балканските игри в Истанбул стана състезателката на Молдова Димитриана Безеде, която спечели надпреварата в тласкането на гюле при жените със 17.86 метра.

Пясъчна фигура на Купидон се появи на плажа в Бургас (СНИМКИ)
Баскетболистът Симеон Лепичев игра 29 минути при победа на Мелия в испанското първенство