ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Бразилската тенисистка Беатрис Адад Мая: Преизпълних целта си

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:32 мин.
Спорт
беатрис адад мая стана първата бразилка четвъртфинал големия шлем години насам
Снимка: БГНЕС
Слушай новината

Бразилката Беатрис Адад Мая демонстрира добро настроение, въпреки загубата с 2:6, 6:7(7) от Ига Швьонтек на полуфиналите на Откритото първенство на Франция.

27-годишната състезателка, която никога не е преминавала след втория кръг на турнир от Големия шлем, стана първата бразилка от 55 години, която достига до полуфинал в Шлема, след като победи седмата в света Онс Жабер на четвъртфиналите.

"Първата ми цел беше да достигна до третия кръг и я преизпълних“, каза 14-ата в света.

"Работихме много здраво и аз и моят екип трябва да сме много горди със себе си, защото не е лесно да играеш полуфинал от Големия шлем. Бях малко по-емоционална в началото на мача. Играйки за първи път полуфинал срещу номер 1 в света, с много бразилци по трибуните, не можах да бъда много дисциплинирана и концентрирана в нещата, които трябваше да правя на корта, но дадох всичко от себе си", каза още Адад Мая.

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber

Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини

Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?