брентфорд взе дербито западен лондон фулъм
от БНТ , Източник: БГНЕС
08:44, 07.03.2023
Чете се за: 01:57 мин.

Брентфорд се наложи над Фулъм с 3:2 у дома в последен мач от 26-ия кръг на английската Висша лига.

„Пчеличките“ стартираха дербито на западен Лондон по мечтан начин, повеждайки в резултата още в шестата минута след изстрел на Итън Пинок, който рикошира в крака на играч и влетя в мрежата на Бернд Лено. Гостите постепенно подобриха представянето си и възстановиха паритета, когато пряк свободен удар на Андреас Перейра срещна напречната греда на Давид Рая, но топката стигна до Мейнър Соломон, който продължи със силните си изяви напоследък и направи добавка с глава за 1:1.

В началото на втората част Айвън Тоуни реализира дежурния си гол за Брентфорд от дузпа, а пет минути преди края на редовното време Матиас Йенсен подпечата трите точки за Томас Франк и компания с трето попадение. „Котиджърс“ върнаха един гол чрез резервата Карлос Винисиус, но за повече нямаха сили и така домакините се поздравиха с трите точки.

Брентфорд е девети в таблицата с 38 точки, на една зад седмия Фулъм, но с два мача по-малко от съперника. В следващия кръг „пчеличките“ гостуват на борещия се за оцеляване Евертън, докато „Котиджърс“ приемат лидера в класирането Арсенал в ново лондонско дерби.

Няма да има поскъпване на яйцата преди Великден, уверяват от Съюза на птицевъдите