Челси направи важна крачка към 1/4-финалите на Шампионската лига

челси лил
20:58, 22.02.2022
Чете се за: 01:17 мин.

Носителят на трофея в Шампионската лига Челси направи важна крачка към класиране за четвъртфиналите в най-престижния клубен турнир.

В първи двубой от осминафиналите на надпреварата, "сините" от Лондон надвиха с комфортното 2:0 френският шампион Лил.

Домакините откриха резултата на "Стамфорд Бридж" в 8-ата минута, когато Хаким Зиеш центрира от ъглов удар в наказателното поле на "кучетата", а Кай Хавертс стреля с глава, топката тупна пред голлинията и влетя неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Лео Жардим.

Малко след час игра Челси удвои преднината си. Н'голо Канте направи хубав индивидуален рейд в половината на Лил и подаде към Кристиан Пулишич, който елегантно пое топката и с удар покрай Жардим прати топката за втори път в мрежата на гостите.

Реваншът между двата тима е в сряда, 16 март, от 22.00 часа българско време.

Реакции на Турция и Китай след решението на Путин
В "Референдум": Българите очакват икономически последствия заради ескалиране на конфликта в Украйна