от Димитър Русев , Източник: БНР
22:13, 08.05.2021
Чете се за: 00:36 мин.
челси отложи празненствата манчестър сити

Отборът на Челси измъкна победа с 2:1 при гостуването на Манчестър Сити на в дербито от 35-ия кръг на английската Висша лига по футбол. Успех на домакините им гарантираше и на теория титлата 3 кръга преди края на сезона, но все пак Сити е далеч напред на върха с 80. На второ място с два мача по-малко и 67 т. е Манчестър Юнайтед, а Челси е на трета позиция с 64 т.

Домакините поведоха с гол на Рахийм Стърлинг в 44-тата. В добавеното време на първата част Серхио Агуеро пропусна дузпа, като изпълни в стил „паненка“, но много небрежно и вратарят на Челси лесно хвана топката.

След почивката гостите от Лондон вдигнаха оборотите и изравниха с гол на Хаким Зиеш в 63-тата минута, а в добавеното време стигнаха до пълния успех след гол на Маркос Алонсо. Така тимът на Томас Тухел победи за втори пореден път отбора на Гуардиола, който надигра и в полуфинала за ФА Къп преди по-малко месец. Интересно е, че тези два тима ще спорят и във финала на европейската Шампионска лига на 29 май.