Челси с категорична победа като гост над Кристъл Палас

от Димитър Русев , Източник: БНР
12:27, 11.04.2021
Чете се за: 00:33 мин.
челси категорична победа гост кристъл палас

Без особени проблеми футболистите на Челси победиха категорично състава на Кристъл Палас с 4:1 като гости на стадион "Селхърст Парк" в мач от 31-и кръг на английската Висша лига по футбол. Лондончани си осигуриха комфортна преднина от два гола още в началните минути - Кай Хаверц отбеляза в 8-ата минута, а 120 секунди по-късно Кристиан Пулишич удвои аванса на отбора си.

След половин час игра Курт Зума вкара трети гол за Челси и това окончателно разколеба домакините. Те все пак върнаха един гол чрез Кристиан Бентеке в 63-ата минута, но в 78-ата Пулишич бе точен за втори път в срещата и оформи крайното 4:1 за отбора на Томас Тухел. Челси увеличи актива си на 54 точки и се върна на четвъртото място в подреждането, а Кристъл Палас е 13-и с 38 точки. Начело e Манчестър Сити със 74 точки, следван от Манчестър Юнайтед 60 и Лестър 56.