Челси спечели за първи път Световното клубно първенство

челси започна пестелива победа защитата европейската титла
21:12, 12.02.2022
Чете се за: 01:40 мин.

Челси победи Палмейрас с 2:1 след продължения във финала за Световното клубно първенство. Ромелу Лукаку даде аванс на "сините", но Рафаел Вейга изравни от дузпа. Кай Хаверц също бе точен от дузпа в 118-ата минута.

През първото полувреме и двата тима отправиха по един точен удар, но така и не се стигна до опасно положение.

След почивката лондончани поведоха в резултата. Ромелу Лукаку засече с глава центриране на Калъм Хъдсън-Одой, за да открие резултата. С 10-ото си попадение през кампанията белгиецът се превърна в най-резултатният футболист на тима за сезона. Нападателят бележи поне 10 гола на клубно ниво в последните си 10 сезона.

В 62-ата минута Тиаго Силва игра с ръка в наказателното си поле и след намесата на ВАР символичните гости получиха дузпа. Рафаел Вейга изравни и изпрати сблъсъка в продължения.

Три минути преди края на второто продължение английският тим получи дузпа след игра с ръка на играч от бразилския отбор. Кай Хаверц реализира 11-метровият наказателен удар, за да донесе успеха на тима си.

В последната минута Луан получи директен червен картон след намесата на ВАР.

Защо няма единен алгоритъм за лечение на ковид у нас?