Челси започна основната фаза в Лигата на конференциите с победа над Гент

Рутинен успех за лондончани.

23:55, 03.10.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Челси

Челси победи Гент с 4:2 в мач от първия кръг на Лигата на конференциите. Възпитаниците на Енцо Мареска стигнаха до успеха с голове на четирима различни голмайстори.

Ренато Вейга откри резултата на стадион "Стамфорд Бридж" в Лондон. Португалецът засече с глава центриране на Михайло Мудрик.

След почивката Педро Нето удвои аванса на столичани. Полузащитникът бе изведен в наказателното поле от Аксел Дизази и се разписа с плътен шут в близкия ъгъл.

Гостите намалиха изоставането си в ответната атака. Цуйоши Уатанабе бе точен с глава след подаване на Андри Гудьонсен.

Лондончани обаче отбелязаха две попадения в рамките на седим минути и бързо си върнаха инициативата в двубоя. Кристофър Нкунку направи резултата 3:1 с мощен удар от вътрешността на наказателното поле, а по-късно същото стори и Киърън Дюсбъри-Хол.

В последната минута от редовното време резервата Омри Генделман също записа името си сред голмайсторите, като завърши скоростно нападение за гостите.

В следващия кръг "сините" ще премерят сили с Панатинайкос в Гърция, докато Гент приема Молде.

Пропуск от дузпата на Якуб Пьотровски лиши Лудогорец от победа над Виктория Пилзен
Действайте отговорно и сдържано, призоваха лидерите на страните от Г-7 към всички в Близкия изток