Четири българки продължават на четвъртфиналите на двойки на турнир по бадминтон в Исландия

На двойки мъже Станимир Терзиев и Красимир Тодоров претърпяха поражение

гергана павлова загуби четвъртфиналите турнира загреб
17:41, 27.01.2024

Четири българки продължават на четвъртфиналите на двойки жени на международния турнир по бадминтон в Рейкявик (Исландия).

Поставените под №1 Михаела Чепишева и Цветина Попиванова победиха Герда Войтеховская (Литва) и Дрифа Хардардотир (Исландия) с 21:18, 21:13 за 33 минути. Следващите им съпернички са Джени Чан (Швеция) и Сара Хьогнадотир (Исландия).

Таня Иванова и Гергана Павлова, трети в схемата, елиминираха Мия и Сана Тхоркилдсхьой (Фарьорски острови) с 21:19, 21:16 за 30 минути и по-късно днес ще играят с датчанките Софи Моесгорд и Анна Мурицен.

Павлова и Чепишева отпаднаха във втория кръг на единично. Шестата поставена Павлова загуби от Кайса Ван Далм (Дания) с 11:21, 19:21 за 30 минути, а Чепишева отстъпи пред третата в схемата Петра Поланч (Словения) с 20:22, 12:21 за 37 минути.

На двойки мъже Станимир Терзиев и Красимир Тодоров претърпяха поражение във втория кръг от вторите в схемата Матю Абела (Малта) и Максим Гринблат (Израел) с 19:21, 11:21 за 30 минути.

Елитът на сабя жени идва в Пловдив за последната Световна купа за сезона
08:21, 17.05.2024
17 май - Ден на българския спорт
08:05, 17.05.2024
Чете се за: 03:25 мин.
Арина Сабаленка се класира за първия си финал в Рим след успех над Даниел Колинс
06:30, 17.05.2024
Илия Груев отбеляза първия си гол за Лийдс и доближи тима на победа от Висшата лига
Чете се за: 01:35 мин.
Стефан Стефанов стана европейски шампион по борба за момчета до 15 г.
22:22, 16.05.2024
Роналд Куман оповести разширения състав на Нидерландия за европейското първенство по футбол
22:11, 16.05.2024
Дидие Дешан обяви състава на Франция за Евро 2024
21:56, 16.05.2024
Иво и Мартин Балабанови постигнаха победи на международния атлетически турнир “Нови звезди” в София
21:38, 16.05.2024
Чете се за: 01:32 мин.
18-годишен загина, четирима са в болница след тежка катастрофа в пловдивско село