ЦСКА 1948 се наложи над Ботев Враца с гол на Ивайло Чочев в добавеното време

19:28, 30.09.2023
ЦСКА 1948
Снимка: Startphoto.bg

ЦСКА 1948 победи Ботев Враца с 2:1 в мач от 12-ия кръг на Първа лига. Ивайло Чочев бе точен за столичани, като победното попадение дойде в 92-ата минута.

Врачани получиха дузпа след намесата на ВАР в 17-ата минута. Емил Ценов повали на земята Браян Переа в наказателното поле. Именно колумбиецът се разписа от бялата точка, за да открие резултата на стадион "Христо Ботев" във Враца.

Столичани също се разписаха от дузпа, отсъдена след консултация от ВАР. Браян Мендоса игра с ръка в наказателното поле, а Ивайло Чочев възобнови равенството.

След почивката Ивайло Чочев повторно изпрати топката в противниковата врата, но голът бе отменен заради нарушение на асистента Елитон срещу Мартин Христов.

Педриньо на два пъти уцели напречната греда, което индикираше, че играчите на Николай Панайотов са способни да стигнат до обрат.

В добавеното време на срещата Ивайло Чочев донесе успеха на гостите. Българският национал засече с глава центриране в наказателното поле на Антонио Вутов.

ЦСКА 1948 се изкачи до 6-ата позиция в класирането с актив от 18 точки. Ботев Враца остава на 11-ото място в подреждането с 10 пункта.

Йордан Божилов: Нашите ракети не са съвместими със системите на НАТО