Точни за успеха бяха Тобиас Хайнц и Симеон Александров през двете полувремена.

цска откри ерата стипич победа
Снимка: startphoto.bg
13:14, 22.06.2024
Чете се за: 01:27 мин.

ЦСКА победи с 2:0 втородивизионния Беласица Петрич в първия си мач от лятната подготовка. На базата на "червените" на Панчарево точни за успеха бяха Тобиас Хайнц и Симеон Александров през двете полувремена. Мачът бе неофициален дебют за новия наставник на ЦСКА Томислав Стипич.

Хайнц вкара първия гол в срещата още в шестата минута. След центриране от десния фланг се получи разбъркване, при което Хайнц се оказа най-съобразителен и с левия крак пусна топката във вратата на гостите.

До почивката домакините доминираха, но пропуски направиха Улаус Скаршем, Хайнц и Станислав Шопов.

Точно преди почивката Беласица пропусна отличен шанс да изравни след колеблива намеса на вратаря Димитър Евтимов, но Джонатан Линдсет спаси в последния възможен момент.

На почивката Стипич направи девет смени, а в игра влязоха доста юноши на клуба, както и новото попълнение Иван Тасев.

Точно Тасев направи асистенция към Симеон Александров в 75-та минута, който от чиста позиция около точката за изпълнение на дузпа оформи крайното 2:0.