ЦСКА приключи подготовката си с победа над Септември София в последната контрола

Християн Петров отбеляза победното попадение за минималния успех

Фернандо Каранга ЦСКА
Снимка: Startphoto.bg
14:28, 10.02.2024
Чете се за: 01:57 мин.

Отборът на ЦСКА победи втородивизионния Септември София с 1:0 в контролна среща, играна на базата на „червените“ в Панчарево.

Проверката бе последна и за двата тима преди подновяването на официалните срещи. Мачът бе и официално представяне за „армейците“ пред феновете преди старта на втория полусезон в Първа лига.

Новото попълнение Фернандо Каранга се завърна с повторен дебют с червения екип като титуляр. Станислав Шопов пропусна контролата със Септември, тъй като е с висока температура.

Каранга прати топката във вратата на Септември в 22-ата минута, но след като я изби от ръцете на Димитър Шейтанов, заради което бе отсъдено нарушение срещу вратаря. Четири минути по-късно при нова атака за „червените“ и комбинация между Иван Турицов и Каранга, нападателят пак вкара топката в мрежата на противника, но попадението не бе зачетено заради засада.

Християн Петров даде преднина на „червените“ в 57-ата минута. Той се разписа за 1:0 след като засече топката след центриране от ъглов удар на Хайнц за домакините.

В Първа лига за ЦСКА предстои домакинство на Ботев Враца на 18 февруари на Националния стадион „Васил Левски“, а Септември София ще приеме ЦСКА 1948 II на 19 февруари в мач от Втора лига.

Привърженици на "Възраждане" блокираха за няколко часа ГКПП "Лесово", "Калотина" и "Йовково"
Григор Димитров ще започне турнира по тенис в Ротердам с двубой срещу Лоренцо Сонего