ЦСКА стана първият финалист на приятелския баскетболен турнир в Пловдив

цска стана първият финалист приятелския баскетболен турнир пловдив
Снимка: БК Академик Пловдив
19:23, 16.09.2023

Баскетболният ЦСКА е първият финалист в приятелския турнир в Пловдив, след като победи тима на Черноморец Бургас с 80:75 (21:17, 20:17, 19:21, 20:20).

"Червените" поведоха с 21:17 в края на първата четвърт и задържаха аванса си до почивката, когато резултатът беше 41:34 в полза на клуба от София.

Бургазлии изиграха силна трета четвърт, която спечелиха с 21:19 и след 30 минути намалиха изоставането си на 55:60.

Последва оспорвана четвърта част, в която обаче ЦСКА не допусна обрат и спечели срещата с 80:75.

Най-резултатен за "червените" бе Кейлъб Уесън с 20 точки, а старши треньорът Росен Барчовски не можеше да разчита на Брандън Йънг, Васил Бачев и Георги Боянов.

За Черноморец Травис Макконико завърши с 31 точки.

Вторият мач от програмата на турнира в Пловдив противопоставя един срещу друг домакина Академик и Левски. Четирите тима се подготвят за началото на новия сезон в Националната баскетболна лига (НБЛ), който стартира през следващия месец.

Сити обърна Уест Хям за пети пореден успех във Висшата лига, Брайтън съкруши Манчестър Юнайтед като гост
Денков на панаира в Солун: Опитахме се да покажем лицето на България с високите технологии