Дея Спорт победи Монтана, ЦСКА се наложи над Добруджа в НВЛ

Бургазлии продължават да водят убедително в класирането на мъжкото волейболно първенство

Дея Спорт Бургас Николай Николов Учиков
Снимка: Startphoto.bg
21:44, 24.02.2024

Дея спорт спечели с лекота срещу Монтана с 3:0 гейма и продължава да води убедително в класирането на мъжкото волейболно първенство. Дея има 17 победи и само 1 загуба от началото на сезона. Дея показа още в първия гейм, че срещата няма да продължи дълго, като даде само 14 точки на съперника, а след това затвори мача след 25:21 и 25:15.

ЦСКА постигна победа с 3:1 при гостуването на Добруджа в друга среща от 18-ия кръг.

В зала "Добротица" "червените" поведоха след категорично 25:16 в първия гейм, но допуснаха домакините да изравнят след 25:22. Последваха убедителни изяви на играчите на Александър Попов и ЦСКА си тръгна с успех от Добрич и заема четвърто място в класирането.

Отлични изяви за ЦСКА имаше Тодор Вълчев, който бе избран за най-полезен играч в мача.

Черно море (Варна) записа седма победа в шампионата след победа с 3:0 срещу Хебър (Пазарджик), в отделните геймове 25:20, 25:18, 25:22.

Още по-убедителен бе Марек Юнион-Ивкони, който се наложи с 3:0 при гостуването си в Севлиево на местния Раковски след 25:15, 25:18, 25:15.

Победата е шеста за Марек, докато Раковски регистрира 17-а загуба в шампионата.