диана петкова достигна полуфиналите 200 метра съчетано
Снимка: БНТ
13:48, 26.07.2021
Чете се за: 01:12 мин.

Българската състезателка Диана Петкова не успя да се класира за полуфиналите на 200 метра съчетано плуване на олимпийския турнир в Токио. Родната състезателка завърши на 8-о място в своята серия с време от 2:16.70 минути.

Според регламента, състезателките, дали първите 16 най-добри времена в сериите, продължават на полуфиналите.

„Дадох всичко от себе си, за момента може би това е най-доброто, което мога да дам. Беше дълъг сезон, но нещата не винаги се случват както искаме. Не съм гледала разбивките, но нямах този спринт, който направих на Европейското първенство, може би се е натрупала умора. Сега ще си взема почивка 20 дни и се връщам в САЩ, където ще работя по-упорито“, сподели Диана Петкова за БНТ.

Тя посвети участието и представянето си в Токио на своето семейство, както и на своя треньор.

В другата дисциплина, за която Диана Петкова имаше квота, завърши на 34-о място на 100 метра бруст.

Янаки Милев започна с победи на сингъл и на двойки на тенис турнира в Анталия
20:36, 23.04.2024
Аслъхан Мехмедова донесе пореден медал за България от европейското първенство по бокс в Белград
20:14, 23.04.2024
Лия Каратанчева елиминира третата поставена на турнир в Италия, Глушкова преодоля квалификациите в Тунис
20:03, 23.04.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за мъже НА ЖИВО по БНТ 3
19:33, 23.04.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Аксел Трухчев: Щастлив съм да се завърна в Бургас, искам да се боря за всички титли и да дам най-доброто от себе си в Европа
18:39, 23.04.2024
Венелина Поптолева спечели нов медал за България от европейското по бокс, Станимира Петрова не излезе за своя мач
18:22, 23.04.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Еманюел Макрон: Мога да ви потвърдя, че водите на Сена са чисти
18:03, 23.04.2024
Чете се за: 02:20 мин.
В Париж пуснаха специално приложение за градския транспорт за Олимпийските игри през лятото
17:53, 23.04.2024