Министърът на младежта и спорта Димитър Илиев изтъкна важността на спортните училища в България.
Той отправи обръщение към учители и ученици, които започват учебната година.
Ето и цялото изявление, публикувано на сайта на Министерството на младежта и спорта:
"Приемете най-сърдечните ми поздравления по повод началото на новата учебна година. Ролята на спортните училища у нас е изключително важна за цялото общество, защото именно там се обучават и подготвят бъдещите шампиони на България!
Скъпи ученици, пожелавам Ви с лекота да усвоявате нужните знания и умения, които с всеки изминал ден да Ви приближават до желаните от Вас цели. Бъдете упорити, усърдни, любознателни и не спирайте да мечтаете!
Има личности, които оставят завинаги следа в нашия живот. Уважаеми преподаватели, това сте вие. Благодаря Ви за отдадеността и желанието, с които предавате своите познания и опит на Вашите ученици и че сте избрали да посветите живота си на една от най-отговорните професии.
Нека на днешния първи септември си пожелаем много първи места на младите ни надежди. А учебната 2023/2024 година донесе много нови възможности за развитие, перспективи и отлични резултати! На добър час!
Честит първи учебен ден!
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Кими Антонели продължи да впечатлява с най-добро време и във втората тренировка в Австрия
Ива Ереминова подобри класирането си и завърши седма на европейското първенство в Будапеща
Тиери Нювил запази лидерството си на Рали Акрополис, Ожие остава в битката за победата
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
След катастрофите на АМ "Тракия" и "Струма": Кога мантинелите са ефикасни?
Аферата "Баба Алино": Само един човек от задържаните 25 души остава в ареста