Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на квалификациите на "Уимбълдън"

димитър кузманов влезе основната схема атр 250 турнира маракеш
19:10, 26.06.2023

Българският тенисист Димитър Кузманов загуби с 2:6, 6:3, 3:6 срещу Хьон Чун (Република Корея) и отпадна в първия кръг на квалификациите на "Уимбълдън".

По-рано днес и Адриан Андреев отпадна на старта.

Първата част не бе от най-добрите за Кузманов и българинът загуби три поредни гейма на собствен сервис, което позволи на Хьон Чун да спечели за 32 минути с първия си сетбол. Във втория Кузманов бе далеч по-стабилен и записа единствения пробив в четвъртия гейм, след което задържа сервиса си до края и изравни двубоя.

В последния сет двамата тенисисти играха равностойно до 3:3, когато обаче Кузманов поиска медицинско прекъсване. Мачът продължи, но кореецът взе последните три гейма с един пробив и завърши двубоя след час и 47 минути игра.

Кузманов изпрати 21 печеливши удара в полето на корееца и записа два аса. Българинът отрази 5/9 възможности за пробив и реализира 1/3.

Бивш зам.-директор на военното разузнаване: Пригожин ще събира частна армия, ако има с кого да сключи договор
Ученици от Пловдив ще представят България на световното първенство по картинг на писта