Димитър Кузманов стартира с убедителна победа в Бенгалуру

12:55, 21.02.2023
Чете се за: 01:47 мин.
димитър кузманов разби перволаракис донесе българия първа победа united cup

Третата ракета на България в мъжкия тенис Димитър Кузманов започна с победа участието си на турнира от сериите АТР Чалънджър в Бенгалуру, Индия.

Мико се наложи с 6:4, 6:1 над сърбина Никола Милойевич за час и 23 минути игра и по този начин взе реванш от този съперник за загубата си във финала на турнира в Задар през 2021 година.

В днешния двубой обаче Кузманов категорично беше по-добрият на корта, като в хода на първия сет българинът пропусна цели пет точки за пробив преди най-накрая да нанесе своя удар в десетия гейм на първия сет, затваряйки частта с 6:4 в своя полза.

В началото на втория сет Мико и Милойевич си размениха по един гейм, но след това третата ни ракета установи пълен контрол върху мача, печелейки следващите пет поредни гейма, за да сложи точка на спора в срещата след 6:1.

С успеха си Димитър Кузманов, който е финалист от последното издание на Чалънджъра в Бенгалуру, се класира за осминафиналите, където го очаква мач срещу австриеца Максимилиан Нойкрист или руснака Алибек Качмазов.

Прекратяват договора на охранителната фирма заради незаконната сеч в Борисовата градина
Министърът на отбраната: Готови сме да продължим да оказваме необходимата помощ на Турция