Димитър Янакиев е на четвъртфинал на турнир в Малта

15:15, 10.12.2022
Чете се за: 01:12 мин.
димитър янакиев четвъртфинал турнир малта

Българинът Димитър Янакиев се класира за четвъртфиналите на сингъл на международния турнир по бадминтон в Коспикуа, Малта.

На осминафиналите Янакиев се справи с представителя на Азербайджан Азми Коуимурамадони след 15:21, 21:6, 21:19 в много оспорван двубой, продължил 60 минути.

Първият гейм отиде на сметката на азера след 21:15 в негова полза, но във втората част Димитър Янакиев отговори подобаващо и след 21:6 изравни резултата.

В решителния трети гейм пък драма не липсваше, но в крайна сметка българският представител се наложи с 21:19, за да стигне до втората си победа в турнира, която му осигури и място на четвъртфиналите.

По-късно днес Димитър Янакиев ще се изправи срещу №7 в схемата Олександър Шмундяк от Украйна в спор за място на полуфиналите.

Иван Дончев завърши 18-и на 1000 метра на Световната купа по шорттрек в Казахстан