Димитър Янакиев се класира за финала на турнира в Малта

12:39, 11.12.2022
димитър янакиев стартира победа турнир софия
Снимка: БФ Бадминтон

Българинът Димитър Янакиев се класира за финала на международния турнир по бадминтон в Коспикуа, Малта.

На четвъртфиналите Янакиев се справи със седмия поставен Олександър Шмундяк от Украйна след успех с 21:18, 21:12 за 43 минути игра, като българинът доминираше през почти цялото време.

В спора за място на финала пък Димитър Янакиев елиминира и №3 в схемата Миха Иванич от Словения. Родният представител взе първата част с 21:11, но след това загуби драматично втората с 21:23. В третия решителен гейм обаче българинът не остави никакви шансове на своя съперник и след 21:7 в своя полза стигна до крайния успех и място в двубоя за титлата.

На финала Янакиев ще спори с водача в схемата Аде Рески Двикахьо от Азербайджан.

Очертанията на войната: За какво говорят атаките над Саратов и Рязан и какво става с ПВО на Русия