Григор Димитров ще почива в първи кръг на Мастъра в Торонто. Първата ни ракета е поставен под номер 14 в основната схема и ще започне участието си от втори кръг, където негов съперник ще бъде един измежду участващия „уайлд кард“ Ник Кирьос и американския гигант Райли Опелка.
При успех във втори кръг, Григор вероятно ще се изправи срещу действащия двукратен шампион в турнира Рафаел Надал, който вероятно ще има за съперник Лойд Харис – южноафриканецът надигра испанеца във Вашингтон тази седмица.
Поставен под номер 1 в схемата е Данийл Медведев. Руснакът ще играе във втори кръг със спечелилия измежду Даниел Еванс (Великобритания) и Александър Бублик (Казахстан).
По-интригуващите двойки от първи кръг включват двубоите Ян-Ленард Щруф – Фабио Фонини, Камерън Нори – Карен Хачанов и Лоренцо Сонего – Юго Умбер.
Джордж Лазаров продължава напред на двойки в Сърбия, Дария Великова стартира с убедителна победа
Пьотр Нестеров донесе първата българска победа в основната схема на Чалънджър турнира в Пловдив
Динко Динев отпадна на старта на тенис турнира от сериите Чалънджър в Пловдив
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"