Делфин, наречен Мимо от местната преса, се е настанил във водите близо до площад “Сан Марко” във Венеция. Появата му радва туристите, но тревожи експертите. Бозайникът е навлязъл във венецианската лагуна през юни, излизайки да се храни. От октомври насам, морски биолози го наблюдават почти ежедневно близо до “Сан Марко”.
Мястото е много натоварено от трафик като водни таксита, лодки, гондоли. Учените се притесняват за безопасността на делфина и се надяват по-малкото риба в залива през зимата да го накара да се завърне в открити води.
Лов за метеорити в Сахара: Номадски племена търгуват с късчета космически скали
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?