Два гола и асистенция за Ивелин Попов срещу Химки

два гола асистенция ивелин попов химки
22:04, 16.08.2021

Бившият капитан на националния отбор Ивелин Попов продължава да жъне успехи по терените в руското футболно първенство.

33-годишният българин записа много силен двубой, след като реализира две попадения и отдаде един голов пас за Сочи при успеха с 3:0 над Химки в мач от 4-ия кръг на шампионата.

Ивелин Попов започна срещата като титуляр и остана на терена до 79-ата минута. За това време успя да реализира на два пъти през второто полувреме. Преди това обаче в 17-ата минута той асистира на Максим Барсов за 1:0.

В 54-ата минута Прохин започна атаката с дълго подаване към Никита Бурмистров, който подаде в центъра на наказателното поле откъдето Попето след кратка пауза нанесе удар в долния ъгъл на вратата за 2:0.

Малко по-късно, в 75-ата минута, Ивелин Попов сложи точката за крайното 3:0. Отново Никита Бурмистров центрира, а българинът успя да засече точно, за да реализира втория си гол в срещата.

След успеха отборът на Сочи заема 3-о място във временното класиране с 9 точки, колкото има и 4-ият Динамо Москва. Лидер е Зенит Санкт Петербург с 10, а на второ със същия сбор точки е Рубин Казан.

Външно за ситуацията в Афганистан: България ще се включи в усилията на международната общност
Трифонов: ИТН ще подкрепи правителството и президента за спряване с мигрантската криза