Две титли за България на балканския шампионат по лека атлетика за юноши и девойки в Белград

Злато за Лъчезар Вълчев в тройния скок и за Християн Касабов на 60 метра с препятствия.

две титли българия балканския шампионат лека атлетика юноши девойки белград
08:53, 05.02.2024
Чете се за: 02:02 мин.

Лъчезар Вълчев спечели поредната си балканска титла на шампионата по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в зала, който се състоя в Белград, Сърбия.

Вълчев нямаше конкуренция в сектора за троен скок и завърши състезанието с 15.80, като направи валидни опити на 15.35, 15.74 и 15.69.

Подгласници на българския шампион станаха Георгиос Грепсиос (Гърция) – 15.49 и Емре Колак (Турция) – 15.14.

Вторият представител на страната ни в този финал Зинга Барбоса Фирмино зае седмото място с 14.76.

На 60 метра с препятствия титлата спечели Християн Касабов. 17-годишният Касабов доведе личния си рекорд до 7.92 секунди. Среброто е за Радостин Миленов, който изравни най-доброто си постижение със 7.94. Кирило Лампитски от Украйна взе бронза със 7.96.

На националния шампионат в зала в тази възраст в София, Миленов беше първи със 7.94 секунди срещу 7.97 на Касабов.

Сребърен медал на 60 метра за юноши завоюва Христо Илиев, който бяга и в сериите, и във финала по 6.77 секунди. Шампион в тази дисциплина е Роко Фаркаш (Хърватия) с 6.71. Никола Караманолов се класира четвърти с 6.84 секунди.

При девойките в тройния скок Надежда Враджева се класира пета с 12.29. Шампионка е Теодора Боберич (Сърбия) с 13.30 пред Наталия Драгоевич (Сърбия) – 13.05 и Виктория Козин (Украйна) – 12.64.

В скока на височина при девойките Ирен Саръбоюкова е трета с 1.82 метра.

Душан Керкез: Явно някъде беше написано, че тази купа е за нас
22:12, 15.05.2024
Антон Зингаревич: Имахме разговор с Душан Керкез още преди финала и той ще подпише нов договор
22:02, 15.05.2024
Георги Дерменджиев: Не проведохме мача така, както трябва
21:57, 15.05.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Ценни експонати бяха изложени в регионалния исторически музей на Плевен по случай Деня на града (ВИДЕО)
21:49, 15.05.2024
Около 300 състезателки от 40 държави ще участват на европейското първенство по художествена гимнастика, осигуряващо последните квоти за Париж 2024
21:47, 15.05.2024
Чете се за: 02:32 мин.
Ботев Пловдив спечели Купата на България по футбол за четвърти път в историята си след зрелищен финал с Лудогорец
20:49, 15.05.2024
Габриела Петрова спечели в тройния скок на турнира "Самарско знаме" в Стара Загора
20:37, 15.05.2024
Чете се за: 02:07 мин.
Германия разгроми Латвия в група B на световното първенство по хокей на лед
20:29, 15.05.2024
Чете се за: 00:50 мин.
Елизара Янева се класира за четвъртфиналите на турнир от категория J300 на ITF в Италия
19:42, 15.05.2024
Чете се за: 00:42 мин.
Как КЗП може да защити потребителите заради индексирането на цените на мобилните оператори?
Франция при младежите и Узбекистан при девойките триумфираха в отборните надпревари на международния турнир на сабя "Аспарухов меч"