Един човек е убит и двама са ранени при стрелбата в американския щат Джорджия, причинена от спор за носене на медицинска маска, съобщава РИА Новости, позовавайки се на полицейски източници.
Според полицията в окръг Де Калб, където се е случила стрелбата, заподозреният е влязъл в хранителен магазин и се е скарал с касиер за носенето на маска. Тогава извадил оръжие и стрелял по касиера, който по-късно починал в болницата.
Между охранителя в магазина и заподозрения също имало престрелка, в резултат на която и двамата са откарани в болница. Според полицията охранителят е в стабилно състояние.
В ход е разследването на стрелбата и обвинение в убийство.
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
В навечерието на срещата на върха на НАТО: Кой ще даде целувка на Доналд Тръмп?
Срещата Тръмп - Рюте: Успяха ли да намалят напрежението преди срещата в Анкара?
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата