Европейската комисия отпуска на България 173,6 милиона евро като част от оперативната програма "Развитие на човешките ресурси". Средствата са предназначени за обезщетения за справяне с последствията от пандемията от COVID-19.
От Европейската комисията съобщават, че досега 50 000 служители са получили финансова подкрепа за запазване на работните си места по време на пандемията.
17 250 медицински и немедицински служители, които са работили в челните редици за борба с пандемията са получили допълнително възнаграждение към заплатите си.
Предвижда още 53 000 да получат подкрепа, сред тях възрастни и хора с увреждания, на които ще бъдат предоставени здравни и социални услуги у дома.
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?