17:09, 10.01.2021
Чете се за: 00:40 мин.
Голям шлем
елица костова отпадна пресявките australian open

Българската тенисистка Елица Костова отпадна на старта на квалификациите на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Костова отстъпи с 4-6, 5-7 от германката Антония Лотнер за 72 минути игра. Елица изостана с 0:3 в първия сет, но успя да изравни за 3:3. В гейм №10 Елица допусна пробив с което загуби сета с 4:6.

Във втората част Костова на два пъти поведе с побив, но успя да задържи преднината си и загуби с 5:7.

По-рано днес Цветана Пиронкова и Изабелла Шиникова се класираха за втория кръг на пресявките.

Виктория Томова ще стартира утре в квалификациите срещу участващата с "уайлд кард" Шарлът Кемпенер-Поч (Австралия).

Квалификациите за "Australian Open" при мъжете и жените започваха днес, като те за пръв път се провеждат извън Австралия. Поради сложната обстановка с пандемията от COVID-19 домакин на пресявките ще е Доха. Основната схема на надпреварата стартира на 8 февруари.

Припомняме, че за място в основната схема на турнира в Мелбърн са необходими три победи в квалификациите.