Половината от населението на Европейския съюз е напълно ваксинирано срещу COVID-19, с което изпреварва Съединените щати в кампанията за ваксинация.
Почти 224 милиона души в 27-те държави членки са обхванати, като Испания е начело в групата от по-големи държави с ваксинирани 58,3% от населението си, следвана от Италия (54%), Франция (52,9%) и Германия (52%).
Числата означават, че Европа вече изпревари САЩ в усилията за ваксиниране.
Около 49,7% от населението на САЩ са напълно ваксинирани, но процесът се забавя, особено в консервативните щати на Юга и Средния запад.
Страната постигна целта на президента Джо Байдън да приложи поне една доза на 70% от възрастните в понеделник - почти с месец закъснение, когато най-новата вълна от инфекции доведе хоспитализациите до нивата, наблюдавани миналото лято.
В САЩ препоръчват и ваксинираните да носят маски в закрити помещения
САЩ изостават и от северната си съседка Канада, която започна по -късно своята имунизационна кампания, но досега е ваксинирала напълно 59 % от своето население.
В ЕС първи дози са получили 59,3% от населението, докато САЩ са малко назад с 57,8% според последните данни, публикувани в понеделник.
Малта оглавява надпреварата в ЕС с три четвърти от хората си напълно ваксинирани, следвана от Белгия с 58,9%. В дъното на европейската класа са балканските съседи България (14%) и Румъния, която е покрила една четвърт от населението си.
Смъртен случай и осем пострадали фенове след мача на Йордания на Мондиал 2026
Вашингтон временно разреши продажбата на ирански петрол, размрази активи на Техеран за 12 млрд. долара
Бръснар от Лос Анджелис предлага безплатни прически по време на Световното по футбол
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?