ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Фалшива реклама за медикамент използва името на доц. Ангел Кунчев

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:12 мин.
У нас

Прокуратурата се самосезира по случая

ангел кунчев
Снимка: Архив/БГНЕС
Слушай новината

Софийската районна прокуратура се самосезира за неистинска реклама в интернет на медикамент, в която е замесено името на главния държавен инспектор доц. Ангел Кунчев, съобщиха от държавното обвинение.

По случая е образувана преписка и е възложена проверка на Дирекция „Киберпрестъпност“ към ГДБОП – МВР. В нея следва да изяснят всички обстоятелства, касаещи рекламата и да се установят евентуално лицата в България, които рекламират, продават и доставят медикамента.

БТА припомня, че преди два месеца прокуратурата се самосезира и за това, че в интернет пространството се разпространява реклама на лекарствен продукт, за който се твърди, че е разработен и патентован от свещеник, както и по отношение на друг случай във връзка със злоупотреба с името на кардиолога проф. д-р Иво Петров в реклама на медикаменти.

Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Намерете ни в Google News

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?