12:49, 26.02.2021
Чете се за: 00:39 мин.
Баскетбол
филаделфия поведе изток нба

76ърс грабнаха своя 22-ри успех през кампанията, след като надиграха със 111:97 у дома съставът на Далас Маверикс.

Двата отбора изиграха равностойна първа четвърт, в която Финикс имаха лека преднина през цялото време, но в самия край Маверикс стопиха разликата до само 1 точка при 23:22.

Втората част продължи в подобно темпо, но постепенно домакините взеха превес и до почивката се откъснаха с 59:43.

През второто полувреме Филаделфия поддържаха комфортния си аванс и без особени проблеми стигнаха до крайния успех, който ги изкачи на лидерската позиция в Източната конференция.

Най-полезен за победителите стана камерунският център Джоел Ембийд, който отбеляза 23 точки и прибави 9 борби и 4 асистенции. По 15 пункта за успеха прибавиха Сет Къри и Бен Симънс.

За Далас, както обикновено Лука Дончич бе на висота, вкарвайки 19 точки, докато Джош Ричардсън отбеляза 13. "Маврите" са с баланс 15-16 и заемат 10-та позиция в Западната конференция.