"Виолетовите" се наложиха с убедителното 5:1

Фиорентина
Снимка: Facebook: ACF Fiorentina
16:09, 11.02.2024

Фиорентина победи лесно с 5:1 у дома Фрозиноне в среща от 24-ия кръг от италианското първенство.

В 16-ата минута "виолетовите" взеха аванс чрез Андреа Белати след асистенция на Джонатан Иконе. Само три минути след това Иконе удвои аванса в полза на домакините след силен удар и рикошет, който направи безпомощен вратаря Стефано Турати.

Две минути преди края на първата част Лукас Мартинес Куарта реализира третия гол в полза на домакините, а Николас Гонсалес направи 4:0 в 53-ата минута.

Лука Мацители реализира почетното попадение в полза на гостите в 66-ата минута, докато Антонин Барак оформи крайното 5:1 пет минути преди изтичане на редовното време на срещата.

Фиорентина постигна първа победа над този съперник от 2015 година насам и заема шесто място с 37 точки. Фрозиноне е на 14-та позиция с 23 пункта.

Виктория Томова отпадна на старта на турнира в Доха след загуба от световната №19
Първа публична поява на Чарлз III след диагнозата рак (СНИМКИ)