Причината за него е смъртта на повече от 100 палестинци при стрелба на израелски войници
Франция и Германия станаха поредните страни, които се присъединиха към призива на ООН за разследване на смъртта на повече от 100 палестинци при стрелба на израелски войници край град Газа.
Индия заяви, че е "дълбоко шокирана" от смъртните случаи, а Бразилия определи инцидента като преминаващ отвъд "етническите и правни граници".
Цялостно разследване поискаха и САЩ. Китай се обяви за незабавно спиране на боевете и защита на цивилните.
Хората са се опитвали да достигнат до конвой с хуманитарни помощи на фона на острия недостиг на храна. Израел отдава трагедията на скупчването около камионите и твърди, че повечето жертви са били стъпкани или прегазени.
Войниците са открили огън, след като са се почувствали застрашени от множеството.
От началото на израелската операция в отговор на нападение на Хамас палестинските жертви са вече над 30 хиляди.
Вижте още в репортажа.
Продължаващата война в Иран и скокът на цената на петрола заплашват 45 млн. души от глад
Доналд Тръмп разочарован от липсата на желание съюзниците на САЩ да обезопасят Ормузкия проток
Посолството на САЩ в Багдад беше подложено на вълна от атаки с дронове и ракети
Изборните нарушения: Ефективни ли са разследванията и достатъчни ли са наказанията?
Премиерът Андрей Гюров обяснява във видео защо държавната помощ за гориво е 20 евро
Отиде си легендата на кукления театър Слава Рачева – гласът на "Педя човек - лакът брада"