Франция надви Аржентина за първи олимпийски финал във волейбола

франция надви аржентина първи олимпийски финал волейбола
от БНТ , Източник: БГНЕС
17:35, 05.08.2021
Чете се за: 01:25 мин.

Франция достигна финала на олимпийския волейболен турнир за мъже в Токио, след като надви категорично Аржентина с 3:0 гейма – 25:22, 25:19, 25:22. Срещата продължи около час и половина.

„Петлите“, водени от Лоран Тили, започнаха турнира в японската столица неубедително и се върнаха в играта именно след успех над детрониралия Бразилия тим на „Сборная“ с 3:1. На четвъртфиналите те обърнаха световния шампион Полша след изоставане с 1:2, за да стигнат до днешния сблъсък с южноамериканците, който премина под тяхна диктовка.

Най-резултатен за победителите бе Жан Патри с 15 точки – по 14 и 12 добавиха съответно Тревор Клевено и Ървин Нгапет. За аржентинците само един завърши с двуцифрен точков актив – Факундо Конте, който реализира 13 пункта. Така, Франция се класира за исторически първи олимпийски финал при мъжете.

В спора за трофея тимът ще играе с Руския олимпийски комитет, който за последно стана олимпийски шампион през 2012 в Лондон.

В малкия финал съперници са Аржентина и Бразилия.

17 май - Ден на българския спорт
08:05, 17.05.2024
Чете се за: 03:25 мин.
Арина Сабаленка се класира за първия си финал в Рим след успех над Даниел Колинс
06:30, 17.05.2024
Илия Груев отбеляза първия си гол за Лийдс и доближи тима на победа от Висшата лига
Чете се за: 01:35 мин.
Стефан Стефанов стана европейски шампион по борба за момчета до 15 г.
22:22, 16.05.2024
Роналд Куман оповести разширения състав на Нидерландия за европейското първенство по футбол
22:11, 16.05.2024
Дидие Дешан обяви състава на Франция за Евро 2024
21:56, 16.05.2024
Иво и Мартин Балабанови постигнаха победи на международния атлетически турнир “Нови звезди” в София
21:38, 16.05.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Антон Зингаревич и Ивелин Петров не скриха радостта си по време на триумфалното шествие
21:22, 16.05.2024