От септември 2026 г. във Франция деца под 15 години няма да могат самостоятелно да използват социални мрежи. Решението е обявено от френското правителство и цели да намали онлайн рисковете.
Мерките са свързани с психичното здраве и прекомерното време пред екраните. Франция е сред първите страни в Европа с подобна стъпка.
Лов за метеорити в Сахара: Номадски племена търгуват с късчета космически скали
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им